insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİNDEN ARALIK AYINA ÖZEL PROGRAMLAR
3.12.2016Sincan Belediyesinin düzenlediği kültür ve sanat programları Aralık ayında da dopdolu… Bu ay da alanında başarılara imza atan uzmanları vatandaşla buluşturacak olan Sincan Belediyesi birbirinden özel programlarıyla 2016 yılına veda edecek.  

Sincan Belediyesi, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda yaptığı etkinliklerle de dolu dolu bir yıl geçirdi. 2016 yılının her ayı birbirinden özel kültürel etkinlikler Sincanlılarla buluştu. Büyük ilgi gören etkinliklerde alanında uzman isimler gerçekleştirilen eğitim, seminer ve söyleşilerle bilgilerini vatandaşlara aktardı.

BİRBİRİNDEN ÖZEL PROGRAMLAR

Sincan Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Aralık ayında da birbirinden özel programlara ev sahipliği yapacak. Program kapsamında Peygamber Efendimiz’in (sav) doğum günü olan Mevlid Kandili büyük bir coşkuyla kutlanacak. Peygamber Efendimiz’in (sav) kutlu doğum programı, Çok Katlı Otopark Konferans Salonu’nda gerçekleşecek ‘Mevlid Kandili Özel Programı’ ile Sicanlıları bir araya getirecek. Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, Peygamber Efendimiz’in kutlu doğumuna özel vereceği sohbetle 12 Aralık Pazartesi günü saat 14.00’te Sincanlılara adeta bir ziyafet yaşatacak.

HZ. MEVLANA ÖLÜMÜNÜN 743’ÜNCÜ YILINDA ANILACAK

Etkinlikler kapsamında Sincan Belediyesi, ölümünün 743’üncü yılında Hz. Mevlana’yı anacak. 16 Aralık Cuma günü saat 10.30’da Lale Konferans Salonu’nda gerçekleşecek programda Şefik Can Uluslararası Mevlana Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayat Nur Artıran, Hz. Mevlana’yı anlatacak.

MEHMET AKİF ERSOY ANILACAK

Sincan Belediyesi, ölümünün 80’inci yılında İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’u anacak. Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde büyük zaferin müjdecisi Mehmet Akif Ersoy, Lale Konferans Salonu’nda düzenlenecek özel bir program ile yad edilecek. Şair Gökhan Kahraman’ın sunumundaki program 27 Aralık Salı günü saat 10.30’da gerçekleşecek. 

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Sincan Belediyesi bağımlılıkla olan mücadelesine bu ay da devam ediyor. Gençler ve aileler, madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirilecek. 23 Aralık Cuma günü Lale Konferans Salonu’nda “Madde Bağımlılığı Hayatını Karartmasın” adlı seminer gerçekleştirilecek. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Koç yönetimindeki program saat 10.30’da başlayacak.

GELECEĞİN TİYATROCULARI YETİŞİYOR

Sincan Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, her yıl sahnelediği birbirinden güzel oyunlarla sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Aralık ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında dört ayrı oyunu sergileyecek Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu aynı zamanda kursiyer hizmetleri ile de geleceğin tiyatrocularını yetiştiriyor.

Sahnelediği oyunlarla sanatseverlerin beğenisini kazanan Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocuklar ve büyükler için tiyatro gösterilerine bu ay da devam edecek. Çocuklar için “İzci Çocuklar” ve “Uykucu Çomar”; büyükler için de “Allah’ın Aslanı Hz. Hamza” ve “Hayata Ayna Tutalım” Lale Konferans Salonu’nda sahnelenecek.

“DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ”

Sincan’daki bilinçlendirme faaliyetlerinin en büyük destekçisi Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, temel belediyecilik hizmetleri kadar sosyal ve kültürel hizmetlere de önem verdiklerini ifade etti. Başkan Tuna, Sincan’da ağırladıkları eğitmen ve akademisyenler aracılığıyla vatandaşa karşılaşabilecekleri sıkıntılar konusunda yol gösterici eğitimler sunduklarını belirtti. Başkan Tuna, “Aralık ayında gerçekleştireceğimiz etkinliklerde Hz. Mevlana ve Mehmet Akif Ersoy gibi çok önemli şahsiyetleri anacağız. Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i ve dünyaya mesajlarını daha iyi anlamamız için güzel bir fırsat. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, dünyaya teşrifleri ile ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Böylesine anlamlı bir günde gerçekleştireceğimiz etkinlikte vatandaşlarımızla dualarımız eksik olmayacak. Yine Hz. Mevlana bizim en önemli değerlerimizdendir. Mehmet Akif Ersoy Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde büyük zaferin müjdecisi… Biz de bu tür etkinliklerle değerlerimizi yaşatmak ve gençlerimize öğretmek istiyoruz. Onları anlamak, anlatmak ve gelecek nesillere tanıtmak hepimizin görevidir” dedi. 

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK