insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
3.1.2017Çetin geçen kıştan insanlar olduğu kadar hayvanlarda etkileniyor. Bitki örtüsü kar altında kalınca birçok hayvan yem ve yiyecek bulmakta zorlanıyor. Sincan Belediyesi bu konuda duyarsız kalmadı. Sincan’da yabani ve sokak hayvanlarının ulaşabilecekleri noktalara beslenme alanları oluşturuldu.

Sincan Belediyesi hayvanlara şefkat elini uzattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle kentin bembeyaz örtüyle kaplanması hayvanları da olumsuz etkiledi. Özellikle kuşlar ve açık arazideki vahşi hayvanlar yem-yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Daha önceden birçok hayvanı sahiplendiren ve bakımını yapan Sincan Belediyesi, hayvanlar için şehrin birçok noktasında beslenme alanları oluşturdu. Hayvan severlerin beğenisini ve desteğini alan bu uygulama sayesinde hayvanlar aç kalmayacak.

Sincan’da yaşayan her canlı için çalıştıklarını ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna vatandaşları da hayvanlar için sağduyuya davet etti. Dondurucu havanın ve kar yağışının etkili olduğu bu günlerde hayvanları besleme adına harekete geçtiklerini söyleyen Başkan Tuna “Biz Sincan’da yaşayan her canlıyı önemsiyoruz. Şu an besinleri kar altında kalan canlılar, arayış içinde. Mazlum olarak gördüğümüz bu canlılara “yaratılanı sevelim yaratandan ötürü” anlayışıyla yaklaşıyoruz. Kış boyunca bu besin desteklerimizi yoğunlaştırarak devam ettireceğiz” dedi.    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK