insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLER HAFTASINA ÖZEL PROGRAM
17.5.2017Sincan Belediyesi Engelliler Haftasında da engelli vatandaşları yalnız bırakmadı. Engelli ve aileleriyle bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, onlarla tek tek ilgilendi. Vatandaşların isteklerini de dinleyen Başkan Tuna engellilerin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması adına herkesi sorumluluk almaya ve daha duyarlı olmaya davet etti.

Engelliler Haftası Sincan’da bir başka kutlandı. Sincan Belediyesi engelli vatandaşlara özel bir program düzenleyerek engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi. Sincan’da engelli vatandaşlar için pozitif ayrımcılık yapan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Kültür Evi’nde düzenlenen programın ev sahipliğini üstlendi.  Programa; Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç, TÜMÖZDER Sincan Şube Başkanı Mehmet Ali Bakici ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

EL ELE VERELİM

Her fırsatta engelli bireyler ile bir araya gelen Başkan Tuna bu programda da engellilerin taleplerini dinledi.  Davetlilerle yakından ilgilenen Tuna  büyük ilgi gördü. Sincan Belediyesi olarak her zaman engellileri ve onların ihtiyaçlarını önceleyerek projelerine yön verdiklerini söyleyen Başkan Tuna herkesin sorumluluk alması gerektiğini söyledi. Başkan Tuna “Engellilerimize daha iyi bir yaşam alanı oluşturmak için çalışıyoruz. Başta Hükümetimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar bu konuda çok önemli çalışmalara imza atıyor. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesi, içinde yaşayanların mutluluğu ve huzuru ile ölçülüyor. Son 15 yılda büyük bir ivme kaydeden ülkemiz, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Tabi ki bunlar yeterli mi değil. İnşallah hep beraber el ele daha iyisini daha güzelini yapmak için çalışacağız. Daha güzel yarınlar için el ele verelim” dedi.

BİR GÜN DEĞİL HER GÜN HATIRLANMALI

Herkesin birer engelli adayı olduğunu aktaran Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna engeli vatandaşların sorunlarına değindi. Başkan Tuna “Şüphesiz engelli insanlarımız sadece özel gün ve haftalarda hatırlanmamalıdır. Onlar, yılın her günü unutulmamalı, toplum içinde yer alacakları şartlar en iyi şekilde hazırlanmalı, imkânlar her gün onlar için yeniden seferber edilmelidir. Önemli olan, engelli vatandaşlarımızı sosyal ve kültürel anlamda toplumla kaynaştırmak onlara istihdam şartları oluşturarak ve onların etkin bir şekilde ekonomiye katılmasını sağlamaktır” diye konuştu.

BAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR

Programa katılan Tüm Özürlü ve Aileleri Derneği (TÜMÖZDER) Sincan Şubesi Başkanı Mehmet Ali Bakici de “Başkanımıza teşekkür ederiz. Hiçbir zaman desteğini bizden esirgemedi, her zaman kapısını açık tuttu. Şimdi bu özel günümüzde de yanımızda, yalnız bırakmadı ve bizleri onure etti ”diye konuştu.

“Aramızda engel yok” anlayışıyla işaret diliyle programının akışı davetlilere aktarıldı. En dikkat çekici etkinlik ise Sincan Belediyesi “Umudun Kanatları” adlı engelli ekibinden geldi. 15 Temmuz gecesini kendi duygu ve düşünceleriyle yorumlayan “ Umudun Kanatları” duygularını bir gösteriye dönüştürdü.  Duygu dolu anlar yaşatan gösteri dakikalarca ayakta alkışlandı.    
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK