insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA SİNCAN HAYVANCILIK BÖLGESİ’NDE
10.04.2018Avrupa normlarına uygun hayvancılık yapmak ve daha verimli, düşük maliyetli, çevreye duyarlı, yüksek teknolojili işletmeler kurma amacıyla oluşturulan Sincan Hayvancılık Bölgesi Ankara Valisi Ercan Topaca’yı ağırladı. Ziyarette Vali Topaca’ya Vali Yardımcısı Emin Çolak, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz ve TKDK Ankara İl Koordinatörü Güzin Oyman eşlik etti.  

Vali Ercan Topaca, işletmeleri tek tek gezip incelemelerde bulundu. İşletme sahiplerinden bilgi alarak onların sorun ve taleplerini dinledi. 

Vali Ercan Topaca, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ile birlikte süt sağım işletmesini de gezdi. Vali Topaca Süt sağım işlemini gözlemledi; süt saklama depolarını denetledi.

 

VALİ TOPACA’DAN ‘BİYOGAZ TESİSİ’ ÖNERİSİ

Vali Topaca, hayvan atıklarının enerji ve gübreye dönüştürülmesine yönelik çalışma yapılması önerisinde bulundu, “Biyogaz tesisi kurulursa hayvan atıkları sıvı gübre haline gelir. Böylece ortamdaki koku engellenmiş olur” dedi.

 

Sincan Hayvancılık Bölgesi Başkanı Birol Mermer de Ankara Valisi Ercan Topaca’ya en kısa sürede tesisin çalışmalarına başlanacağı bilgisini verdi.

Birol Mermer Hayvancılık Bölgesine yaptığı yardım ve desteklerden, asfalt sorununun çözümünden dolayı Başkan Ercan’a da plaket takdim etti.

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK