insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİ ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BULUŞTU
7.12.2016Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel düzenlenen programda engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi. Başkan Tuna, engelli vatandaşların yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması adına herkesi sorumluluk almaya ve daha duyarlı olmaya davet etti. Başkan Tuna, “Engelli vatandaşlarımızın rahat bir hayat sürdürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür” dedi.

Sincan Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşların ve ailelerinin onuruna bir program düzenledi. Sincan Kültür Evi’nde gerçekleşen programa, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç, Tüm Özürlüler ve Aileleri Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Rehabilitasyon, Kültür Derneği (TÜMÖZDER) Başkanı Mehmet Ali Bakici ve Ortopedik Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Günen ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, son yıllarda engelli vatandaşların eğitim, sağlık, istihdam ve toplumsal yaşama katılım gibi temel sorunlarının ortadan kaldırılması için çok önemli adımlar atıldığını kaydetti. Engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların tüm insanların ortak sorunu olduğunu ifade eden Başkan Tuna, “Engelli vatandaşlarımızın rahat bir hayat sürdürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.

Başkan Tuna, engellilerin sorunlarını çözüme yönelik çalışmaların toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteğiyle daha önemli bir boyuta ulaşacağının altını çizdi. Sincan Belediyesi olarak engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak adına birçok proje ve hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Başkan Tuna, “Bütün vatandaşlarımızı da engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması noktasında sorumluluk almaya ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum” çağrısında bulundu.

TÜMÖZDER Başkanı Mehmet Ali Bakici ve Ortopedik Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Günen ise konuşmalarında destekleri için Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Sincan Belediyesinin meslek edindirme kurslarına katılan engelli kursiyerlerin oluşturduğu Umudun Kanatları ekibi bir gösteri gerçekleştirdi. Engelli grubun gösterisi davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. 

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK