insan odakl belediyecilik
arama
Shape 2

HABERLER
SİNCAN BELEDİYESİNDEN MEVLİD KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI
13.12.2016Sincan Belediyesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumunun yıldönümü olan Mevlid Kandili’ni coşku ve dualarla kutladı. Mevlid Kandili programı kapsamında Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan Sincanlılarla buluştu. 

Sincan Belediyesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrifleri olan Mevlid Kandili’ne özel bir program düzenledi. Sincan Belediyesi Çok Katlı Otopark Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Mevlid Kandili Özel” programı Yavuz Sultan Selim Camii Müezzin Kayyımı Mustafa Bal’ınKur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra vatandaşlar, program kapsamında Sincan’a gelen Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ile birlikte peygamber sevgisini tazeledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri programda adeta insan seli yaşandı. Mevlid Kandili’ni en iyi şekilde değerlendirmek isteyen Sincanlılar, programı izleyebilmek için saatler öncesinden Çok Katlı Otopark Konferans Salonu’nu doldurdu.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlayarak, “Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i ve dünyaya mesajlarını daha iyi anlamamız için güzel bir fırsattır. O, rahmet yüklü mesajları ile bütün insanlık için umut vaad etmeye devam etmektedir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, dünyaya teşrifleri ile ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Böylesine anlamlı bir günde dualarımız eksik olmasın… Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun” diye konuştu. 

     
ara
tv
Bu web sitesi Sincan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.© 2017     Web Master: Ömer DENEK